Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript. Zde jsou instrukce jak povolit JavaScript ve Vašem webovém prohlížeči.

OWATROL DEKS OLJE D.1 - Lodní olej 10l

Akce - 5%

48 bodů do věrnostního systému Sleva dalších 5% při registraci

Owatrol OWATROL DEKS OLJE® D.1 je olej na lodě a tvrdé exotické dřeviny, který nasákne do dřeva, doslova ho nasytí a nahradí již vyprchaný přírodní olej obsažený ve dřevě. Vytlačuje vlhkost a vzduch, vyplňuje póry dřeva olejem, obohacuje a stabilizuje dřevo za účelem poskytnutí dlouhotrvající ochrany interiérového i exteriérového dřeva. Více >>
Výrobce: Owatrol

Dostupnost: Do 7 dnů
Cena před slevou: 5 145 Kč
Cena s DPH: 4 888 Kč
Cena bez DPH: 4 040 Kč
, Ušetříte 257 Kč (5%)


ks

Saturační a konzervační olej OWATROL DEKS OLJE D.1

Průhledný olej OWATROL DEKS OLJE® D.1 netvoří film a zvýrazňuje přirozenou krásu dřeva. Zároveň je velmi jednoduchý na údržbu, nevyžaduje broušení ani odstraňování.

OWATROL DEKS OLJE® D.1 je vhodný pro silná, hutná, mastná a težce impregnovatelná dřeva. Je ideální pro majitele lodí, je aplikovatelný nad i pod čarou ponoru. Je skvělý základový nátěr pro tradiční jednosložkové lodní a dekorativní nátěry. Aplikuje se na lodě – trupy, portály, vnější úpravy, lodní můstek...

Vydatnost prostředku při prvním nátěru je 1-4 m2/1 litr. Údržba povrchu 8-12 m2/1 litr. Skutečná vydatnost se bude lišit v závislosti na metodě nanášení, typu, struktuře a pórovitosti povrchu.

 • Vhodný pro silná, hutná, mastná a těžce impregnovatelná dřeva.
 • Pronikáním hluboko do pórů dřeva vytlačuje vlhkost a vzduch.
 • Chrání dřevo před vlhkostí a jejími účinky.
 • Je průhledný a udržuje přírodní vzhled dřeva.
 • Olej vytváří přírodní matný a hladký finální nátěr (vysoce lesklou finální vrstvu povrchu lze vytvořit nátěrem DEKS OLJE® D.2*).
 • Olej chrání dřevo zevnitř a proto netvoří na povrchu film, proto se neolupuje a neoprýskává.
 • Povrch lze velmi jednoduše udržovat, není nutné žádné odstraňovaní či broušeni.
 • Ideální pro majitele lodí, je aplikovatelný nad i pod čárou ponoru.

Kde a k čemu použít saturační a konzervační olej DEKS OLJE D.1 

Saturační a konzervační olej OWATROL DEKS OLJE D.1 je určen pro vnitřní i venkovní použití.

 • Tvrdá a tropická dřeva - dub, kaštan, jasan, teak, ipe, mahagon, bangkirai, ...
 • Měkka dřeva - borovice, modřin, smrk,...
 • Venkovní použití - terasy, zahradní nábytek, okna, dveře, ploty...
 • Vnitřní použití - podlahy, obloženi, schody, truhlářské prvky...
 • Použití na lodě - trupy, portály, vnější úpravy, lodní můstek,...
 • Skvěly základový nátěr pro tradiční jednosložkové lodní a dekorativní nátěry.

Pomůcky pro nanášení přípravku DEKS OLJE D.1

 • První nátěr: štětec, váleček.
 • Údržba: štětec, váleček, zahradní postřikovač.

Zásady správného použití přípravku DEKS OLJE D.1

Zakryjte všechny plochy, které chcete ochránit. Olej DEKS OLJE®D.1 nanášejte při teplotách +5°C až +35°C. Nenanášejte na přímém slunci nebo na horké povrchy. Po nanesení olej DEKS OLJE®D.1 nástřikem, vždy ještě použijte štětec nebo váleček pro zlepšení penetrace nátěru a jednotnosti pokryti.

Příprava povrchu při konzervaci dřeva olejem DEKS OLJE D.1

Povrchy musí byt zcela čisté, suché a zbavené nečistot, mastnot, špíny, plísní a předchozích nátěrů. Plísně ošetřit roztokem 50/50 bělidlo/voda. Vydrhnout povrch roztokem a nechat působit 10-15 minut a důkladně opláchnout. Po odstranění a očištění, nechat dřevo vyschnout 2-3 dny nebo dokud dřevo před aplikaci finálního nátěru nedosáhne vlhkosti o obsahu 18% nebo méně. Olej DEKS OLJE®D.1 se může aplikovat pouze na holé dřevo, zvětralé dřevo nebo dřevo, které bylo již dříve ošetřené finálním nátěrem DEKS OLJE®D.1. Všechny ostatní nátěry musí byt zcela a důkladně odstraněny. V případě nutnosti obrousit povrch po očištění dřeva (smirkovým papírem zrno 100).

Nové dřevěné povrchy

Nové dřevo má tvrdý lesklý povrch, který zabraňuje maximální penetraci a přilnutí jakéhokoliv finálního nátěru. Tento povrch by měl byt před aplikaci oleje DEKS OLJE®D.1 odstraněn, aby byl zajištěn účinek finálního nátěru.

Dřevo v interiéru

Povrch obrousit brusným papírem o velikosti zrna 100, aby došlo k otevření pórů dřeva, povrch oprášit a odmastit denaturovaným lihem.

Dřevo v exteriéru

Ošetřit povrch čističem AQUANETT®, neutralizovat a otevřít póry přípravkem NET-TROL®*, případně obrousit povrch smirkovým papírem o hrubosti 80. Iroko, padouk: viz sekce „Omezeni".

Zvětralé dřevěné povrchy (neošetřené)

Zvětralé dřevěné povrchy by měly být důkladně očištěny neředěným přípravkem NET-TROL®*, aby byla odstraněna všechna volná dřevěná vlákna, špína a ostatní povrchové nečistoty. Pokud je dřevo silně znečištěno, očistěte povrch čističem AQUANETT® a neutralizujte a otevřete póry přípravkem NET-TROL®*

Olejem ošetřené povrchy

Všechny oleje a impregnační nátěry musí být zcela a důkladně odstraněny čističem AQUANETT®* a takto očištěný povrch neutralizovat přípravkem NET-TROL®* před aplikaci finálního nátěru DEKS OLJE®D.1.

Již ošetřené povrchy (barvou, mořidlem, lakem, impregnací proti vodě,....)

Všechny předchozí nátěry musí byt zcela a důkladně odstraněny odstraňovačem nátěrů DILUNETT®* a takto očištěný povrch neutralizovat přípravkem NET-TROL®* před aplikaci finálního nátěru DEKS OLJE®D.1.

Poznámka:Tvrdá dřeva včetně exotických tvrdých dřevin bohatých na taniny např. cedr, douglaska tisolista, teak, ipe... mohou po použiti přípravků AQUANETT®* a DILUNETT®* ztmavnout. Neutralizace přípravkem NET-TROL®* dřevo opět zesvětlí a vrátí dřevu jeho přirozený vzhled.

Aplikace přípravku DEKS OLJE D.1

NEŘEDIT, PŘIPRAVENO K OKAMŽITÉMU POUŽITÍ. Tajemství oleje DEKS OLJE®D.1 spočívá v jeho schopnosti hluboko vsakovat do dřeva za účelem vytvořeni dokonalého matného a hladkého finálního nátěru po zaschnutí. Olej DEKS OLJE®D.1 se nanáší způsobem „mokry na mokry“, proto plochu určenou k nátěru olejem DEKS OLJE®D.1 rozdělte na oblasti, které ošetříte asi do 15 minut.

Nátěr „mokrý na mokrý“ znamená, jakmile první vrstva vsákne do dřeva (obvykle za 15-30 minut), naneste druhou vrstvu, dokud není dosaženo úplného nasáknutí dřeva. Počet potřebných aplikaci záleží na dřevu. NENECHTE olej DEKS OLJE®D.1 mezi jednotlivými nátěry uschnout. Poslední vrstvu nechejte působit 30 minut, pak otřete povrch hadrem namočeným v oleji DEKS OLJE®D.1 a vyždímaným tak, aby zůstal vlhky na dotek. Takto odstraníte přebytečný olej a zabráníte vzniku mokrých skvrn.

Je důležité, aby byl olej DEKS OLJE®D.1 aplikován během jednoho dne. Olej DEKS OLJE®D.1 musí zůstat „aktivním", což je docíleno natíráním způsobem „mokry na mokry" a nepřetržitým přetíraním dané plochy. Tento způsob nanášení usnadňuje a pomáhá k dosažení maximálního nasycení ošetřené plochy. Olej DEKS OLJE®D.1 má vysokou schopnost penetrace, protože jeho místo je uvnitř dřeva a ne na jeho povrchu. Před vyplutím lodi nebo další aplikací olejem DEKS OLJE®D.2* nechejte olej DEKS OLJE®D.1 3 dny aktivovat a zaschnout. Při nanášení oleje DEKS OLJE®D.1 má teplota velmi malý vliv.

Vydatnost přípravku DEKS OLJE D.1

 • První nátěr: 1-4m2/litr
 • Údržba povrchu: 8-12m2/litr
 • Skutečná vydatnost se bude lišit v závislosti na metodě nanášeni, typu, struktuře a pórovitosti povrchu.

Údržba povrchu ošetřeného olejem DEKS OLJE D.1

Pravidelné omývání pomoci čističe NET-TROL®* pomůže udržet vzhled povrchu ošetřeného olejem DEKS OLJE®D.1. Vlivem působeni UV záření olej DEKS OLJE®D.1 časem postupně zesvětlí. Když dřevo zesvětlí na světle šedou barvu, je na čase provést údržbovou aplikaci. Povrch očistit pomocí čističe NET-TROL®* a nechat dřevo vyschnout 2-3 dny. Aplikovat olej DEKS OLJE®D.1 dokud není dřevo opět nasyceno a finální nátěr není obnoven, obvykle stačí 1-2 nátěry.

Omezení připravku DEKS OLJE D.1

Olej DEKS OLJE®D.1 může změkčit některá těsnění. V případě pochybnosti se s námi poraďte. Taniny a přírodní oleje ve dřevech jako je iroko brání nasáknutí oleje DEKS OLJE®D.1 a schnutí nátěru. Tyto druhy dřeva musí být důkladně připraveny nebo ponechány zvětrávání po dobu 12 měsíců před aplikaci oleje DEKS OLJE®D.1. Pro rady na přípravu dřeva nás kontaktujte. Překližky - kontaktujte nás. Pro velkou saturační schopnost DEKS OLJE D.1 a s tím související možnou vysokou spotřebu oleje DEKS OLJE D.1 se nedoporučuje používat na termicky upravované dřevo.

Čištění přípravku DEKS OLJE D.1 po jeho použití

Všechno nářadí na kterém je nezaschlý olej DEKS OLJE®D.1 očistit lakovém benzinu. Pokud již olej DEKS OLJE®D.1 zaschlý, použijte odstraňovač starých nátěrů. Okamžitě utřít jakékoliv kapky či ztečený olej hadrem namočeným v lakovém benzinu. Zaschlý olej DEKS OLJE®D.1 může být odstraněn pomocí odstraňovače DILUNETT®*. Skladovat a udržovat vybaveni dle pokynů výrobce.

POZNAMKA: Jakékoliv hadry, ocelová vlna atd. Nasákle olejem DEKS OLJE®D.1 se mohou samovolně vznítit, pokud nejsou správně zlikvidovány. Před vyhozením spolu s domovním odpadem musí být hadry, ocelová vlna atd. po použití nasáklé vodou nebo umístěné do uzavřené vodou naplněné nádoby.

Kontaktujte nás!

Alternativní produkty 2