Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript. Zde jsou instrukce jak povolit JavaScript ve Vašem webovém prohlížeči.

ADLER Legno Wachs 5l

Doprava zdarma + Dárek

36 bodů do věrnostního systému Doprava zdarma Sleva dalších 5% při registraci

ADLER Legno Wachs je rychleschnoucí vosk k ošetřování listnatého a jehličnatého dřeva. Produkt je velmi dobře odolný proti vodě. Dřevěné díly, ošetřené tímto produktem, se vyznačují ušlechtilým matným efektem a jsou sametově měkké na dotek. Ploch obzvláště příjemných na dotek se dosáhne, když se vosk po zaschnutí přes noc vyleští kartáčem s koženými proužky (povrch je pak lesklý). Více >>
Výrobce: ADLER

Dostupnost: Do 5 dnů
Cena s DPH: 3 643 Kč
Cena bez DPH: 3 011 Kč

Štětec plochý ERGO 3" - Rychlé info

ks
Odstín Dostupnost Cena s DPH Množství (ks)
ADLER Legno Wachs 5l Bezbarvý Do 5 dnů 3 643 Kč

Popis výrobku

Legno Wachs je rychleschnoucí vosk k ošetřování listnatého a jehličnatého dřeva. Produkt je velmi dobře odolný proti vodě. Dřevěné díly, ošetřené tímto produktem, se vyznačují ušlechtilým matným efektem a jsou sametově měkké na dotek. Ploch obzvláště příjemných na dotek se dosáhne, když se vosk po zaschnutí přes noc vyleští kartáčem s koženými proužky (povrch je pak lesklý). Vytvrzování probíhá přijímáním vzdušného kyslíku (oxidační schnutí).

Legno Wachs je bezbarvý a používá se buďto samostatně (2 vrstvy) pro ochranu dřeva před špiněním, vodou, apod. nebo jako druhá vrstva při použití Legno Color v barevném odstínu nebo Legno Öl pro zvýšení odolnosti a dosažení sametově měkkého povrchu. Použití olejů Legno Color nebo Legno Öl jako první vrstvy je rovněž vhodné pro výraznější vykreslení struktury dřeva. Vzhledem k vlastnostem těchto přírodních vosků je ovšem nutné počítat s tím, že povrchy, které budou zatěžovány např. saháním se tzv. "vyleští" a povrch v těchto místech ztratí svůj sametový vzhled. Na plochy, které budou vystaveny běžnému používání je proto vhodnější tento vosk "vyleštit" ihned po jeho zaschnutí přes noc (vzhled je pak rovnoměrně lesklý). Výhodou pak je vyšší odolnost než při použití samotného Legno oleje. Nanesený vosk nechejte krátce působit (3 - 6 min.) a pak do sucha setřete přebytek ve směru vláken bavlněným hadrem nebo smotky gázy. Po cca 6 hodinách postup opakujte k docílení dokonalého zaplnění pórů dřeva a jeho vysoké ochrany. V případě potřeby lehký mezibrus zrnitostí 280-360.

 

Vlastnosti

 • Rychlé schnutí.
 • Snadné zpracování.
 • Velmi dobrá plnivost a odolnost proti vodě.
 • Povrch je příjemný na dotek.
 • Antistatický.
 • Podle posudku (č.: 403.400/1) Rakouského výzkumného ústavu chemie a techniky (ofi) spadá ADLER Legno-Wachs 50890 do klasifikace "není samovznětlivý".

 

Použití

 • Nábytek v obytných prostorách, vnitřní výstavba (dřevěné přepážky, dřevěné stropy atd.) s malým mechanickým zatěžováním.
 • Produkt není vhodný pro oblasti s výskytem stříkající vody!
 • Kvůli možnému zápachu aplikujte tento produkt na vnitřní plochy nábytku a skříní maximálně jednou v tenké vrstvě.

 

Vydatnost

 • Asi 30-50m2/litr v jedné vrstvě, podle typu a nasákavosti dřeva.

 

Upozornění

 • Před použitím si prostudujte technický list, který naleznete níže. Při práci dodržujte pokyny a předepsané technologické postupy v něm uvedené.
 • Při větším odběru je možná individuální cena.

 

Technický list

Použití
Interiér
Báze
Rozpouštědlová

Kontaktujte nás!