Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript. Zde jsou instrukce jak povolit JavaScript ve Vašem webovém prohlížeči.

Odrezovač a pasivátor koroze s taninem CleanFest T (500 ml)

- 20% Novinka

2 body do věrnostního systému Sleva dalších 5% při registraci

RIA power CleanFest T je odrezovač a pasivátor koroze na bázi taninu, který prostupuje korozí, zabraňuje jejímu šíření a vytváří podklad pro vrchní nátěr. Více >>
Výrobce: RIA power

Dostupnost: Skladem
Cena před slevou: 285 Kč
Cena s DPH: 228 Kč
Cena bez DPH: 188 Kč
, Ušetříte 57 Kč (20%)


ks

Popis výrobku

CleanFest T je speciální směs na bázi Taninu, která prostupuje korozí až do hloubky ke „zdravému železu“. Tímto se vytvoří tzv. pasivovaná vrstva, kde již nevzniká rez, a která zabraňuje následné korozi, zároveň také vytváří dokonalý podklad pro vrchní nátěr.

Tanátování prostředkem CFT je unikátní metodou stabilizace vrstev koroze na povrchu předmětu. Ochranný povlak vzniká působením roztoku CFT na rez a jeho následnou přeměnou nejprve ve sloučeninu - tanát železnatý a následně během zhruba 24 hodin v pevně na povrchu lpící tanát železitý, jež je relativně pevně spojen s kovovým základem. Vzniklý povrchový produkt je schopen plnit několikaletou ochranu proti působení koroze, při uskladnění ošetřených předmětů bez povětrnostních vlivů a to jen s použitím prostředku CFT.

Významnou výhodou tanátování je snadná aplikace tanátovacího roztoku a také optické sjednocení vzhledu předmětu. Na rozdíl od jiných produktů nepokrývá a neodstraňuje stávající oxidovou vrstvu, ale přeměňuje vrstvu rzi a chemicky kompletuje v jedné operaci novou sloučeninu na dříve zkorodovaném povrchu.

 

Vlastnosti

  • Speciální směs na bázi Taninu.
  • Prostupuje korozí až do hloubky ke „zdravému železu“.
  • Vytváří dokonalý podklad pro vrchní nátěr.
  • Snadná aplikace tanátovacího roztoku.
  • Optické sjednocení vzhledu předmětu.
  • Působí také jako ochrana proti rozstřiku svarového kovu - viz YouTube video níže.

 

Použití

  • Před aplikací Pasivátor nejdříve důkladně protřepejte! Za pomocí štětce, nástřiku nebo ponoru aplikujte. Po tanátování je zapotřebí nechat předmět důkladně vyschnout z důvodu vyzrání tanátových vrstev. Za 2,5 hod. doporučujeme postup nanášení zopakovat dle tloušťky poškozené vrstvy korozí. Po vyzrání (nejlépe 24 hod.) můžete použít vhodný antikorozní nátěr (kromě barev na bázi lihu).

 

Upozornění

  • Před použitím si prostudujte technický list, který naleznete níže. Při práci dodržujte pokyny a předepsané technologické postupy v něm uvedené.
  • Při větším odběru je možná individuální cena.

 

Technický listKontaktujte nás!

Alternativní produkty 2