Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript. Zde jsou instrukce jak povolit JavaScript ve Vašem webovém prohlížeči.

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně námi nabízených materiálů, případně potřebujete poradit s použitím těchto materiálů, neváhejte nás konktaktovat formulářem níže. Pokusíme se Vám vždy co nejlépe poradit.

Diskuse


Michal 30. 06. 2021, 15:19

Dobrý den,

mohu, kvůli sjednocení povrchů, přetřít dubový stůl, který je nyní ošetřen matným tvrdým voskovým olejem od značky Saicos také matným tvrdým voskovým olejem, ale od značky Osmo?
Nebo riskuji, že se to vzhledově nechytne, pokazí apod.

Předem děkuji za odpověď.

Jitka Dudkovičová 29. 05. 2021, 16:01

Dobrý den, prosím Vás,zakoupili jsme pergolku s lavicí z borovicového dřeva,má pouze impregnaci. Jelikož nebude pod střechou,jaký nátěr zvolit, proti vodě a aby dřevo vydrželo co nejdéle.Dėkuji za pomoc.

Dobré Barvy Administrátor 02. 06. 2021 | 08:08

Dobrý den,

no nejlepší je použít terasový olej, u kterého máte jistotu, že se nebude loupat, protože dřevo především impregnuje.

Musíte ale počítat s tím, že se musí každý rok nátěr obnovit - stačí velmi tenká vrstva.

Pokud použijete jakoukoliv lazuru, tak na těch vodorovných plochách se začne velice brzy loupat a pak to budete muset brousit.

Olej je na takové plochy lepší, ale bohužel se musí obnovovat.

Jo a ještě doplním, že borovicové dřevo je dost mastné, proto je dobré jej nejprve odmastit Acetonem a až poté natírat. A pokud to chcete mít tip top, tak po odmaštění ještě obrousit zrnitostí 120.

Petra 04. 05. 2021, 17:34

Dobry den, prosím o radu, mám terasu ze sibiřského modrinu s vroubky natrenou olejovym nátěrem od firmy Koopmans Verf v květnu 2020 a letos v květnu vycistena výrobkem Hg čistič na dřevěné podlahy ošetřené olejem. Pigment šel dolu, avšak po natreni nového nátěru, zakoupeny stejný odstín tak výsledek úplně jiný, téměř do cervena.Prosím jak mohu docílit stažení tohoto olejoveho nátěru, tak abych neponicila dřevo? Predem velice děkuji za odpoved Petra

Dobré Barvy Administrátor 02. 06. 2021 | 08:03

Dobrý den,

nejlépe by bylo poradit se s výrobcem/dodavatelem daného nátěru, ovšem za mně bych to nechal tak a počkal bych jednu až dvě sezóny, kdy dojde k samovolnému "vymytí" tohoto nátěru.

Samozřejmně záleží, jestli je terasa odkrytá nebo zakrytá, v případě zakryté terasy je to docela problém, protože taková terasa je mnohem méně zatížená povětrnostními vlivy. V tomto případě je nejlepší mechanické odstranění, ale bohužel vroubkované dřevo nejde moc dobře brousit.

Víc vám asi neporadím, dřevo je prostě přírodní materiál a s barevnými změnami je třeba počítat.

Lucie 25. 04. 2021, 07:54

Dobrý den, prosím o radu. Máme modřínové desky na plot neobroušené. Plot chceme nechat zešednout a tím pádem tedy asi není potřeba natírat. Je potřeba ty desky brousit? Předem děkuji za odpověď.

Dobré Barvy Administrátor 02. 06. 2021 | 07:58

Dobrý den,

sice jsme spolu již mluvili po telefonu, ale jen zde zmíním, že v takovém případě je lepší desky nebrousit a nechat je tak.

Jaroslav Mašek 22. 03. 2021, 19:14

Dobrý den.
Mám dotaz ve věci použití nátěrové hmoty remmers baq - jeho spotřeba na 1m2 nátěru nebo nástřiku.
Děkuji