Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript. Zde jsou instrukce jak povolit JavaScript ve Vašem webovém prohlížeči.

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně námi nabízených materiálů, případně potřebujete poradit s použitím těchto materiálů, neváhejte nás konktaktovat formulářem níže. Pokusíme se Vám vždy co nejlépe poradit.

Diskuse


Jitka Vokurková 20. 04. 2018, 19:01

Dobrý den,

prosím o radu, čistila jsem venkovní terasu z tvrdého vroubkovaného dřeva modřínu odšeďovačem a následně vapkou od výrobce COLORLAK, ale bohužel se mi nepodařilo vyčistit stejnoměrně prkna od patiny a teď jsou prakticky žíhaná a každé jinak barevná. Takže nevím jestli bych neměla nejdříve použít plus odstraňovač olejů a lazur,než opět zakoupím další odšeďovač. Poradíte mi prosím, co teď s tím?

Děkuji Vokurková

Dobré Barvy Administrátor 23. 04. 2018 | 11:06

Dobrý den,

záleží, čím byla terasa původně natřená, jestli olejem nebo nějakou lazurou. Samozřejmě pokud na dřevě zůstaly nějaké zbytky starého nátěru (zejména v případě lazury), tak pouze odšeďovač je nedokáže odstranit, na to musí být odstraňovač nátěrů.

Pokud by jste chtěla poradit co nejlépe, tak můžete zaslat na náš email fotku, jak terasa vypadá a já bych Vám něco vymyslel.

Přeji pěkný den.

NL 21. 11. 2017, 13:30

Prosim jeste o jednu radu. Chceme natrit stenu za pracovni deskou kuchynske linky omyvatelnou interierovou barvou misto obkladu. Bude se jednat o max. 4m2. Doporucili byste neco z vasi nabidky? Dekuji.

Dobré Barvy Administrátor 21. 11. 2017 | 13:38

Dobrý den,

 

pokud by to měla být interiérová barva, tak buď Idrotop Mat Veloute nebo Icone Satin. Idrotop je takový lehce lesklý, Icone je pak už více lesklé. Nicméně stále se jedná o interiérové barvy, které dlouhodobě nevydrží zátěž od prskajícího oleje, čistících prostředků apod.

 

Osobně jsem vyzkoušel použít syntetickou barvu Rokosil S 2199, která je hezky polomatná a jelikož se jedná o barvu na kov, tak je i mnohem více odolná.

 

Samozřejme pokud by se jednalo o větší plochu v interiéru, tak by to nebylo vhodné už kvůli zápachu při práci, ale na tuto malou plochu to je bez problému.

 

Přeji pěkný den.

NL 21. 11. 2017, 12:28

Dobry den, potrebovali bychom osetrit stare rozpraskane tramy v podkrovnim byte, ktere jsou osetreny uz nekolik hnedym pripravkem proti skudcum. Ten vlivem prachu zesednul a vypada to stale zaprasene, i kdyz jsou tramy vysaty vysavacem. Napadlo mne osetrit to nejakym ve finalnim vysledku nemastnym olejem, nechceme aby pak jeste vice pritahovaly prach. Doporucili byste neco? Dekuji.

Dobré Barvy Administrátor 21. 11. 2017 | 13:34

Dobrý den,

 

myslím si, že současný stav odstraníte pouze obroušením trámů. Pokud na tento "hnědo-šedý" podklad nanesete jakýkoliv olej nebo nátěr, tak ten Vám ten podklad ještě více vykreslí a nebude to vypadat hezky.

 

Opravdu bych Vám to doporučil obrousil a poté ošetřit nějakým tvrdým voskovým olejem. Není nutné používat přípravky proti škůdcům, protože jestli tam bydlíte, tak je to jednak nezdravé a taky pokud se v daném prostoru normálně topí a větrá, tak se tam urdžuje přirozená vlhkost, při které by nemělo dřevo chytit žádnou plíseň, ani nic podobného.

 

Samozřejmě, pokud by již bylo dřevo napadeno nějakým dřevokazným hmyzem, tak by bylo nutné jej ošetřit nejlépe bezbarvým přípravkem pro likvidaci dřevokazného hmyzu (např. Remmers Anti-Insekt Plus) a následně natřít něčím, co by zamezilo uvolňování těchto škodlivých látek do ovzduší (např. Remmers Langzeit Lasur).

 

Jinak pokud by jste chtěli aplikovat nějaký olej, tak můžu doporučit Remmers Hartwachs Öl, který na ty trámy bude bez problému stačit.

 

Přeji pěkný den.

RK 13. 11. 2017, 11:11

Dobrý den, lze u vás objednat tento typ lazury Arova Aqua-Alpin Trend? Máte li vzorník barev, rád bych si vybral konkrétní odstín. Děkuji RK

Dobré Barvy Administrátor 14. 11. 2017 | 10:42

Dobrý den,

 

jedná se o mořidlo od výrobce Adler. Samozřejmě jej umíme objednat, tento vzorník však momentálně nemáme na prodejně, nicméně umím ho zajistit.

 

Přeji pěkný den.

Martin M. 23. 10. 2017, 12:01

Dobrý den, potřebuji vyrovnat parketovou podlahu, parkety jsou v asfaltu, jsou pevné a nevržou, jsou zbroušené, chci poradit zda můžu použít na parkety hloubkovou penetraci (pro nesavost parket), pak PPB Multigrund adhézní nátěr a na to jakoukoliv samonivelační stěrku? Děkuji za odpověď

Dobré Barvy Administrátor 24. 10. 2017 | 10:29

Dobrý den,

 

takto to provést nelze. Musíte použít speciální penetraci, která je vhodná pro tento typ použití a tou je PCI Gisogrund 404.

http://www.dobrebarvy.cz/p/pci-gisogrund-404-5l

 

Samonivelační stěrka také nemůže být jakákoliv, opět musí být určená pro tento typ aplikace. Měl by jste použít PCI Periplan Extra.

http://www.dobrebarvy.cz/p/pci-periplan-extra-25kg

 

Přeji pěkný den.