Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript. Zde jsou instrukce jak povolit JavaScript ve Vašem webovém prohlížeči.

Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně námi nabízených materiálů, případně potřebujete poradit s použitím těchto materiálů, neváhejte nás konktaktovat formulářem níže. Pokusíme se Vám vždy co nejlépe poradit.

Diskuse


Dita 04. 01. 2019, 19:44

Dobry den.. rada bych Vas poprosila o radu. Chystam se natirat drevo v interieru. Jedna se hlavne o strop z palubek. Je to velka plocha asi 50m2. Rada bych zachovala svetlist dreva,idealne bych rada vodoureditelnou variantu. Vubec nevim co z vaseho sortimentu zvolit..jestli vyrobky osmo nebo jine. Dale mame uplbe nove drevene interierove dveře. Rada bych aby odstin vypadal tez jen bezbarvy svetly. Bojim se ze lakem zežloutne. Dale by to byly i palubky pochuzi plus naslapnice na schodech. A v posledni rada interierova skrinka v koupelne. Moc dekuji za pripadnou radu dle Vasich zkusenosti...

Dobré Barvy Administrátor 08. 01. 2019 | 10:52

Dobrý den,

no dotazů to není zrovna málo, ale pokusím se postupně odpovědět.

V prvních dvou případech (strop a dveře) píšete, že by jste chtěla zachovat přírodní charakter dřeva, nejlépe bezbarvý nátěr a aby dřevo nezežloutlo. Doporučuji Lignovit Interior UV 100 (http://www.dobrebarvy.cz/p/adler-lignovit-interior-uv-100-4l). Přečtěte si o něm a osobně bych Vám doporučil odstín Zugspitze, který dřevo lehounce zabělí a podpoří tak světlý odstín. Navíc si ani já nemyslím, že by bezbarvý odstín (Natur) dokázal udržet dřevo "jako nové" navěky.. Na stropě bych doporučil dva nátěry tímto výrobkem a na dveře bych ještě zvážil, jestli na tento výrobek nepoužít nějaký odolný lak, protože tento nátěr není sám o sobě nějak extra odolný, je spíše vhodný pro pohledové prvky, ale na dveře se hodně sahá. Lak může být například extra odolný Remmers Aqua PL 413 nebo Remmers Treppen&Parkettlack, ktrerý je taky velice dobrý. Nicméně ani jeden z nich se nyvrábí v úplně matném provedení, to bychom museli vybrat něco z Adleru, což momentálně ani nemáme na e-shopu, ale kdyby jste chtěla, tak stačí zavolat a něco vymyslíme..

 

Na  pochuzí plochy můžete použít buď lak nebo Tvrdý voskový olej, který je přírodnější a dá se lokálně opravit.. Celkově jsou tyto oleje čím dál více používány. V tom případě bych Vám jednoznačně doporučil OSMO Tvrdý voskový olej, který má nejvyšší odolnost z nabízených olejů. Má buď variantu "Barevný", který má barevné odstíny nebo "Originál", který je bezbarvý. Samozřejmě bezbarvý olej vytvoří na dřevě tzv. "mokrý efekt". Pokud by jste toto nechtěla, tak se dá ještě použít varianta "Efekt natural"..

 

Na skříňku v koupelně bych dal jedině olej, aby mohla v tom vlhčím prostředí dobře "dýchat". A zvolil bych OSMO Top Olej, který je ještě odolnější než Tvrdý voskový olej, používá se totiž i na kuchyňské pracovní desky..

 

Více to tady rozebírat nebudu, bylo by to moc dlouhé :-) Alespoň jsem Vás nasměroval a kdyby jste ještě něco potřebovala, tak zavolejte, rád to s Vámi proberu po telefonu..

 

Přeji pěkný den.

 

Svatoslav Drda 04. 11. 2018, 18:20

Dobry den,
Shanim barvy na sveho Stadiona S11. U vas ve vzornikach jsem nasel obe. Čsn 2320 a Ral 9001. Bohuzel v nabidce je najit nemohu. Nasmerujete mne prosim. Dekuji Drda

HN 17. 10. 2018, 16:19

Dobrý den,
ráda bych se s Vámi poradila ohledně nátěru nábytku v interiéru. Jedná se o velmi světlé dřevo (zřejmě smrk) a potřebuji jej nátěrem sladit s ostatním nábytkem, který je vyrobený z modřínu a natřený bezbarvým matným lakem. Chci použít přírodní tvrdý voskový olej, můžete mi prosím z Vaší nabídky doporučit? Byl by voskový olej od Remmers vhodný? A jakým způsobem se dá odstín zesvětlit nebo ztmavit? Dosud jsem používala voskový olej Osmo, bohužel odstíny, které Osmo nabízí, nejsou v tomto případě ideální. Děkuji Vám za Vaši odpověď.

Dobré Barvy Administrátor 18. 10. 2018 | 09:32

Dobrý den,

není to úplně jednoduchý doraz, zvláště pokud to dřevo přímo nevidím.

Každopádně výrobky OSMO jsou jednoznačně nejlepší a mají nejvyšší odolnost, proto bych ještě zvážil možnost použít pro probarvení dřeva jiný výrobek než jen Tvrdý voskový olej. Na probarvení nábytku klídně můžete použít OSMO Dekorační vosk nebo OSMO Olejové mořidlo. Vždy můžete vybraný odstín aplikovat štětcem nebo třeba jen hadříkem a následně zaolejovat bezbarvým Tvrdým voskovým olejem.

Pozor, u OSMA se bezbarvé oleje již nerozlešťují, ale nanášejí se ve velice tenké vrstvě a nechávají se na povrchu. Proto je u nich možné vybírat různé stupně lesku.

Jinak Hartwachs öl od Remmersu také můžete použít, nicméně osobně jej doporučují spíše na pohledové věci, jako je například obložení apod., jelikož nemá tak dobrou odolnost jako ten od OSMA, jedná se především o odolnost vůči alkoholu.

Podívejte se ještě na mnou doporučované výrobky, případně Vám z nich můžu zajistit vzorové sáčky a můžete si to vyzkoušet.

V případě potřeby mi klidně můžete zavolat a můžeme to probrat.

Přeji pěkný den.

klaus 03. 10. 2018, 10:44

Potřebuji natřít betonovou jímku ČOV, navrhněte typ nátěrové hmoty vhodné do kontaktu s vodou.
Klaus

Dobré Barvy Administrátor 03. 10. 2018 | 10:47

Dobrý den,

doporučuji použít materiál PCI Barraseal (http://www.dobrebarvy.cz/p/pci-barraseal-25kg).

Přeji pěkný den.

Věchtová Růžena 21. 08. 2018, 17:19

Dobrý den , mám dotaz kolik nátěrů musíme dělat s Remmers HK lasur na staré obroušené dřevěné obložení na domě. Děkuji za odpověď .
Věchtová

Dobré Barvy Administrátor 21. 08. 2018 | 20:54

Dobrý den,

výrobce doporučuje dva až tři nátěry. Ty tři nátěry platí pro světlé odstíny, jako jsou Kiefer, Eiche Hell, Eiche Rustikal a Pinie.

Přeji pěkný den.